“Çiçekler, kadınlardan sonra, Tanrı’nın dünyaya sunduğu en güzel şeyler” Christian Dior

Christian Dior, Normandiya kayalıklarında, Granville’de kuvvetli rüzgârlara maruz kaldığı için bir bahçe oluşturmaya uygun olmayan bir evde büyüdü. Buna rağmen, genç adamın yaratıcı gücü, çalışkanlığı ve çabaları doğaya meydan okudu. Bugün hala çiçeklerin açtığı bahçesi ve kendi elleriyle diktiği olağanüstü gül bahçesi takdire şayan. Bu çiçek bahçesi değişim ve yüksek standartlar için duyduğu arzuyu, hayal gücünü ve düşlerini yansıtıyor. Kısaca, “Dior-tarzı” bir kreasyonun tam tanımı.

Mr. Dior’a göre, bahçeler, eğlenceler ve festivallerle aynı anlama geliyordu. Christian Dior partilerin heyecanına bayılıyordu ve muhteşem, son derece şahane resepsiyonları da “Yüzyılın Büyük Baloları” olarak adlandırıyordu.

Bugünkü Dior kreasyonlarında “bahçe” ve “ev” teması hala mevcut ve şimdi bu ilkbahar koleksiyonunda çiçek açmış bahçeleri kutlama zamanı geldi.

Bu ilkbaharda, Dior pastoral ruhların özgürlük ve gençlik kokusunu özümsüyor. Tyen’in yarattığı pastel tonlardaki kreasyon, mor tonlarının ve floral yeşillerin romantik kalplere renk kattığı büyüleyici bir bahçe temasında can buluyor. Koleksiyon, zarif ve el işçiliğiyle tamamlanan parçalardan oluşuyor. Christian Dior, couture, mücevher veya makyaj, ne olursa olsun “lüks, hayal gücünün tüm aşırılıklarını benimser” diyor. Dior’un Bahçe Partisi’ne sizler de davetlisiniz.

Makyaj koleksiyonun tüm renkleri, bir elbiseninki kadar titizlik ve lirizmle çalışıldı. Her bir kreasyon, bir rengin özünü ve ruhunu içeriyor: bir rengin sadık bir kopyası ile aynısının hayal gücüyle güzelleştirilmiş bir vizyonu arasındaki denge. Nasıl ki bir elbisenin baskısının ilham kaynağı Granville bahçelerindeki nilüferlerde veya güllerde saklıysa; Dior gözü, zevki ve standartları da farları, rujları ve ojeleri gerçek renklerden oluşan duygusal deneyimlere dönüştürmeyi hedefliyor.

Dior, makyajı, couture ve akseusarlar gibi sanatsal bir uğraş olarak görüyor. Her yeni koleksiyon, mükemmel yaratıcılığa ulaşmaya gayret eden yeni bir davet. El işçiliği ile tamamlanan metal kutular bir kuyumcunun uzmanlığından ilham alarak tasarlandı. Mücevher gibi algılanan bu aksesuarlara müthiş bir özen gösterildi.

Dior’un 2012 ilkbahar koleksiyonu, bu sene bizi bahçe partisine davet ediyor.  Kumaşların çiçeksi dokularına, pastel tonlardaki çiçekten ilham alan desenlere ve çiçek formundaki aksesuarlara rastladığımız koleksiyonun genelinde tazelik veren, baharımsı bir hava göze çarpıyor.

Bahar renklerinin hâkim olduğu Bahçe Partisi koleksiyonunda, Mr. Dior’un bahçesinde bulunan pudramsı pembeden tatlı leylak rengine, düğünçiçeği sarısına kadar olduğu gibi, festival fuşyasından, derin mora ve yeşile kadar tüm pastel tonlar duyuları canlandırıyor.

DIOR GARDEN EL ÇANTASI
IŞILDAYAN GÖZ VE DUDAKLAR İÇİN MAKYAJ PALETİ           

FAR VE DUDAK PARLATICISI

El çantası, modayı takip eden kadının en önemli aksesuarlarından biridir. İlkbahar ruhunu yansıtan ve çiçeksi pastel tonlarından oluşan makyaj paleti, gül deseni kabartmalı 3 farklı göz farı, Dior Lip Maximizer ve Dior Addict Ultra Gloss’tan oluşuyor. Ambalajı, çok şık parlak pembe deri kaplı ve 2 gül gonca tokası olan kabartmalı bir çanta şeklinde. Ambalajın üzerinde Dior logosunun işlendiği gümüş bir plaka var.

EFSANEVİ 5’Lİ FAR PALETLERİ

2 YENİ RENK PALETİ

Yumuşak ve çiçeksi pastel tonlardan oluşan farların üzerinde kabartmalı gonca desenleri bulunuyor.

Pembe, leylak, açık yeşil ve pastel sarı renkler mor & çimen yeşili ile beraber kullanılıyor.

 

DIOR VERNIS GARDEN PARTY

KOKULU OJE

Gül kokusu ile zenginleştirilmiş 2 yeni pastel renk:

Forget-Me-Not & Waterlily

Yeni geniş fırça şekliyle, kolay ve hızlı uygulanabiliyor. Işıltısını uzun süre

koruyor. Tırnakları koruyor ve kuvvetlendiriyor.

ROSY GLOW

HEALTHY GLOW AWAKENING BLUSH

Yanaklara doğal sağlıklı bir ışıltı katar ve cildin nem seviyesini düzenler.

NEW SKINFLASH VE SKINFLASH PRIMER

Cildin diriliğini, canlılığını ve parlaklığını arttıran, yeni Light Energizing Complex sayesinde cilde zenginleştirilmiş enerji veren mineral karışımı ve hyaluronik asitle yorgunluk belirtilerini yok ederek cilde anında ışıltı kazandıran iki sihirli ürün.

SKINFLASH uygulamadan sonra cildin ışık yansıtma kapasitesini artırır.SKINFLASH PRIMER günden güne daha taze ve pürüzsüz bir cilt için cilde dolgunluk verir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s