En Özel Babalar Günü Hediyesi ACQUA DI PARMA

 

Kültür ve Tarih

Dehanın Bileşimi

1916. Guiseppe Verdi ve Stendhal’in entelektüel ve soylu şehri Eski Parma’nın kalbinde küçük bir esans fabrikası. İşte tam burada, önsezi ve değişen duyarlılığın yardımıyla, usta parfümcüler, dönemin modası olan güçlü, yoğun parfümlerden çok daha farklı, tazeleyiciliğiyle alışılmışın dışında, ferahlatıcı ve hafif bir koku yarattılar. Acqua di Parma Colonia.  Colonia’nın sofistike simyası çok hızlı bir başarı yakaladı ve kısa zamanda ebedi bir klasiğe dönüştü. Neredeyse yüz yıl geçmiş olmasına rağmen kokunun formülünde hiçbir değişiklik olmadı ve içindeki her bir özel içerik bugün bile elle damıtılmakta.

Colonia Assoluta ve Colonia Intensa da aynı hüner ve tutkuyla dünyaya geldi. Usta bir haute parfumerie parfümcüsü olan Acqua di Parma tarafından yaratılan ince ve ahenkli iki yeni tını.  İtalyan tarzı ve lüksü konusunda gerçek bir uzmanın mükemmeliyet aşkına övgü.

Sanat ve Doğa

İtalyan Turunçgillerinin En İyisi

 Tazelik ve ışıltının kıyaslanamaz hissi. Sicilyadan ve Calabria’dan gelen en kaliteli turunçgillerin getirdiği, İtalyan yaşamının saf neşesi. Bu, yalnızca 3 değişik Acqua di Parma Colonia’nın armağanı otantik bir zevk.

Haute Parfumerie sanatında, “eau de cologne”nın klasik kokusu, turunçgillerden oluşan üst notalar, baharat ve bitki dokunuşlarıyla karışmış çiçeksi bir gövdeyi oluşturan orta notalar ve ağaçsı dip notalarla sarmalanmış bir temel ile en güzel ifadesini buldu.

Acqua di Parma Colonia, bu muhteşem yapının, her biri mükemmelliğe bir övgü olan ve özenle seçilmiş, en iyi maddelerin bir araya gelmesiyle oluşturulan üç farklı yorumunu sizlere sunar.

En önemli öğe: İtalya’nın kalitesiyle ün salmış turunçgilleri. Acqua di Parma yalnızca en güzel ürünleri seçer: Calabria’nın bergamotları ve Sicilya’nın limonları, portakal ağaçlarının dalları, yaprakları, portakal çiçekleri ve elbette portakalları.

Bu içerikler çok özel ekstraksiyon yöntemlerinden geçirilir. Bu yöntemlerden bir tanesi de içindeki kokulu yağı çıkartmak amacıyla turunçgillerin kabuklarının ezilmesidir. Elde edilen bu yağ daha sonra doğrudan bu kokuların yaratılmasında kullanılır.

Tarz ve Şıklık

Art Déco Şişe

Acqua di Parma Colonia, üç çeşidiyle İtalya’da ve tüm dünyada bir klasiktir. Şehvet ve tasarımın simgesi hâline gelmiştir. 1961’de tasarlanan ünlü Art Déco Şişe, ona özgü, modern hatları ve bakalit kapağıyla, bu üç kokunun ayırt edici özelliği haline gelmiştir. Bu şişelerin her ayrıntısında ustalık gizlidir- bugün bile tek tek el ile uygulanan Parma kraliyet armasını taşıyan etiketlerden silindir şekilli şişelerin Acqua di Parma’ya özgü sarı renkli el yapımı kabartmalarına kadar…

Etiketler ve kapaklar her bir kokuyu çağştıracak renklerde tasarlanmıştır: Colonia için siyah ve beyaz, Colonia Assoluta için gümüş ve Colonia Intensa için ise bronz renkler kullanılmıştır.

Gösterişe gerek duymayan bir tarza ve şıklığa sahiptir. Birinci sınıf insanlardan oluşan kozmopolit bir toplum için özel olarak tasarlanmıştır. 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s