Sonbahar modasında çoşkulu bir enerji

Mango’nun yeni Sonbahar-Kış 2012 sezonunda net hatlara dahil edilmiş ayrıntılarla birlikte belirgin bir askeri etki göze çarpıyor.

Öne çıkan özellikler arasında apoletler ,dıştan cepler ,bir kontrast oluşturucak şekilde giysilerin etrafında konumlanan biyeler, deri süslemeler , askeri motifli butonlar ve vatkalı giysiler yer alıyor.Bunların tümü, hakinin nötr tonlara dönüşen farklı renklerini içeren bir renk paletinde sunulmaktadır.

Ayrıca özellikle hacimli manşetler ve bel kısmına vurgu yapacak şekilde yeni hacimler sunan mimari formların da açık bir etkisi mevcut; bunun yanısıra etek ve elbiselere fırfırlar eklenmiş.Bu silüetlerde, tamamen beyaz giysiler çok önem taşırken , kobalt mavisi gibi derin ve parlak renkler de Sonbahar modasına çoşkulu bir enerji getiriyor.

Ağırlıklı olarak bukle ,tüvit ,piyodepul ya da balık sırtı gibi dokularda nötr ve sıyah tonlarındaki zengin yünlü kumaşlar , bol ve düşük omuzlu dış giyim seceneklerinde öne çıkıyor .Öte yandan bu klasık dokularla benzerlik yaratmak üzere baskılarda kullanılıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s